اسپایدر

وقتی می‌خواهید دهنه‌های بزرگ مغازه ویا فروشگاه خود را به‌وسیله سازه‌های شیشه‌ای با ابعاد بزرگ پوشش دهید و در آن سازهٔ آهنی و آهن‌کشی نداشته باشید مطمئناً بهترین گزینه نمای شیشه ای اسپایدر است.

سازه اسپایدر:

سازه اسپایدر، سازه های پیشرفته ای هستند که در برابر زلزله نیز مقاوم هستند. دلیل مقاومت سازه اسپایدر در برابر زلزله بر روی پایه هایی غیر از ستون اصلی ساختمان سوار بودن می باشد. سازه اسپایدر از مدرن ترین سازه های نما می باشد که در مراکز مدرن جهان استفاده می شود.

 نصب و اجرای شیشه اسپایدر:

به‌جرئت می‌توان گفت نصب و اجرای این محصول یکی از پیچیده‌ترین کارهای نصب در ساختمان و سازه‌ها می‌باشد. محاسبه دقیق به همراه اجرای با دقت شیشه اسپایدر می‌بایست باهم انجام‌شده و حتی اختلاف محاسبه میلی‌متری به دلیل ساختار شبکه‌ای به کیفیت کار آسیب جدی ‌می‌زند.

 اندازه‌گیری قبل از شروع و تولید شیشه اسپایدر نیز نقش به سزایی در بهتر شدن کیفیت پروژه دارد.

در شیشه اسپایدر امکان خطا در واحد میلی‌م‌تر نیز وجود نداشته و هر نوع محاسبه خطابه پروژه آسیب جدی می‌زند.

این محصول از آن دسته نماهایی می‌باشد که با سبک مدرن امروزی هماهنگی دارد و ضمن جلوه زیبایی که به ساختمان می‌بخشد باعث فراگیر شدن نور طبیعی در کل ساختمان شما می‌شود.

ابعاد شیشه اسپایدر:

ابعاد شیشه اسپایدر کاملا متفاوت است. هرچه ابعاد شیشه اسپایدر بزرگتر باشد یعنی از جام استفاده کند به زیبایی کار افزوده می شود. ابعاد شیشه اسپایدر با توجه فضای پروژه نیز قابل تغییر می باشد. لذا جهت تعیین ابعاد شیشه اسپایدر، اعزام کارشناس الزامی می باشد.

معایب:

  • دیتال پیچیده بازشو
  • نیاز به کنترل مداوم جهت اجرای صحیح آب‌بندی
  • نیاز به محاسبات سازه و کنترل توسط مهندسین عمران در مقایسه با سیستم‌های مشابه مانند کرتین وال که نرم‌افزار ساده محاسباتی دارند.

مزایا:

  • وزن کم سازه و اتصالات
  • شفافیت یکپارچه نما
  • سادگی جزییات اجرا
  • امکان اجرا سطوح پیچیده بدون نیاز به فرم دهی سازه
  • تنوع سیستم‌های زیرمجموعه نمای اسپایدر
  • مقاومت در برابر نیروی زلزله از طریق امکان جابجایی نما

نمای شیشه ای اسپایدر

 امروزه نمای شیشه ای اسپایدر طرفداران زیادی پیداکرده ابتدا به‌ ساکن بعد از آماده شدن محیط اتمام و سنگ‌کاری، لوله‌های استیل باضخامت بالا توسط بست‌های مخصوصی به کف و سقف نصب می‌شود و سپس بست‌های اسپایدر که معمولاً x و y هستند به‌وسیله جوش آرگون به لوله‌ها متصل می‌گردد و سپس بعد جوشکاری اندازه شیشه اسپایدر به‌صورت دقیق گرفته و برای نصب شیشه‌ها آماده می‌گردد.

 بین شیشه‌ های نصب‌شده فاصله‌ای بین ۱ الی ۱. ۵ سانت گذاشته می‌شود که آن را با چسب‌های سیلیکون بی‌رنگ به‌صورت دقیق پر می‌کنند. این فاصله باعث می‌شود در زمان افت ساختمان و یا زلزله شیشه اسپایدر به هم برخورد نکرده و دچار شکستگی نشوند.

شیشه‌های بکار رفته در نمای شیشه ای اسپایدر اصولاً باید به‌صورت شیشه لیمینت و یا به‌صورت شیشه ۱۰میل سکوریت استفاده شود.

 قیمت شیشه اسپایدر با شیشه لیمنت گران‌تر ولی اصولیتر از ۱۰میل سکوریت می‌باشد کهِ باعث می‌شود در صورت شکستگی شیشه اسپایدر پاشیده نشود و در سر جای خود قرار گیرد. شیشه اسپایدر بدون فریم از ره‌آوردهای معماری مدرن می‌باشند. درگذشته قرار گرفتن شیشه بدون قاب و فریم در بنا اصلاً قابل‌تصور نبود.

در بناهای قدیمی و سنتی شیشه‌ها از طریق یک قاب یا یک فریم در نما و در ساختمان قرار می‌گرفتند اما امروز و با پیشرفت فن‌آوری دیگر نیازی به فریم و قاب نیست. شیشه اسپایدر در یک محور و به‌وسیله یک اتصال‌دهنده و بدون هیچ نوع فریمی دیواره را تشکیل می‌دهند.

 یکی از معمول‌ترین و بهترین نوع شیشه‌های بدون فریم، شیشه اسپایدر است. شیشه اسپایدر چیست؟ اسپایدر (Spider) به معنای عنکبوت می‌باشد. به دلیل این‌که این شیشه ساختاری عنکبوت شکل داشته و شیشه اسپایدر بر محور‌ها و یراق‌ها به‌صورت شبکه‌ای، موزاییکی نصب می‌گردند این اسم برای شیشه اسپایدر انتخاب‌شده است.

اما عده‌ای دیگر فرم و شکل یراق اتصال‌دهنده را که شبیه پا‌ها و بدن عنکبوت بوده را دلیل بر این نام‌گذاری می‌دانند.

نمای اسپایدر بدون فریم بودن و اتصال فرم پیشرفته سبب می‌شود تا سازه‌هایی که از نمای شیشه‌ ای اسپایدر برخوردار هستند از دیگر بنا‌ها، دچار تمایز کنند.

 شیشه اسپایدر به نمای ساختمان جلوه‌ای منحصر بخشیده و آن را به یکی از بهترین و ماندگار‌ترین نوع نما تبدیل کند.

نمای ای اسپایدر درواقع یک تعلیق هیجانی برای بیننده ایجاد می‌کند. درواقع حسی که شیشه اسپایدر به رهگذران می‌دهند می‌تواند ماندگاری و به ذهن سپاری بنا را افزایش دهد.

همین الان با کارشناسان مهرزیما تماس بگیرید...