شیشه ضد گلوله

شرکت فنی مهندسی زیما / شیشه ضد گلوله

شیشه لمینیت و ضد گلوله
یک نوع شیشه ایمنی شامل دو یا چند لایه شیشه با ضخامت های متفاوت و لایه های رزینی انگلیسی یا فیلم pvb بین هر دو لایه شیشه از نوع ساده یا رنگی می باشد .
این محصول در سقف های شیشه ای یا محل های پر تردد جهت رعایت نکات کامل ایمنی و همچنین کاهش قابل توجه سر وصدا استفاده می گردد.

برخی از موارد مصرف این نوع شیشه عبارتند از:

  • استفاده از سه لایه شیشه لمینت که لایه میانی آن شکسته می شودکه به عنوان یک کار تزئینی در صفحه میزهای نهارخوری و کف برخی آسانسورها استفاده می شود.
  • استفاده از سه لایه شیشه یا بیشتر جهت ایمنی در برابر گلوله های اسلحه های مختلف که بسته به نوع کاربری و استفاده در مکان خاص ، مقاومت آن قابل ارتقاء می باشد.
  • استفاده از نماهای شیشه ای آسانسورهای پانورامیک که به صورت فریم لس و در ارتفاع نصب می گردد.

اهمیت شیشه هوشمند

امروزه تکنولوژی های مدرن تولید شیشه، تاثیر غیرقابل انکاری بر گسترش و توسعه ساختمان سازی داشته است همچنین تقاضا برای تولید شیشه هوشمند در جهان به چند دلیل اساسی افزایش یافته است.

  • الزامات کسب زندگی مدرن برای راحتی بیشتر
  • حفظ حریم شخصی
  • بهره وری انرژی

در زمینه حفظ حریم شخصی، این فناوری با ایجاد و فراهم نمودن حریم خصوصی مناسب، حس ایمنی را با مات شدن شیشه، در حالت خاموش به کاربران می دهد.

به طور کلی در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی، شیشه های آفتابگیر از میزان گرمای خورشید می کاهند و پرتوهای مضر آن را حذف می کنند و با توجه به میزان تیرگی شیشه ،سطوح مختلفی از پرتوها انتقال می یابد.

به گونه ای که با جلوگیری از انتقال نور به داخل محیط خانه در فصول گرم سال از انتقال حرارت ناشی از نور خورشید جلوگیری کرده و امکان صرفه جویی در هزینه ها را از طریق فشار کمتر به سیستم های سرمایشی و خنک کننده را فراهم می آورد.

همین الان با کارشناسان مهرزیما تماس بگیرید...

راز شیشه های ضدگلوله پلاستیک است که شیشه چند لایه گفته می شود و لایه هایی از پلاستیک و شیشه است و از شیشه های معمولی ضخیم تر و پلاستیک درون لایه ها معمولاً از مواد کربن دار می باشد.این شیشه ضخیم ولی شفاف است.

وقتی گلوله به شیشه ضد گلوله پرتاب می شود اولین لایه شیشه سوراخ می شود ولی لایه پلاستیکی فشار گلوله را می گیرد و آن را متوقف می کند به این ترتیب گلوله نمی تواند به آخرین لایه شیشه برسد.

این نوع شیشه شامل چهار لایه ۶ میلی‌متری و دو لایه پلاستیک ضخیم است. در هر مورد ، ابتدا از طریق وصل کردن به خلاء ، هوای بین لایه‌‌ها را خارج کرده ، ضخامت شیشه و پلاستیک را به هم می‌جشبانند و بعد تحت فشار ۱۳ اتمسفر در دمای °۱۲۰C ، به مدت سه ساعت نگه می‌دارند تا لایه‌ها کاملا به همدیگر بچسبند.

>>> با توجه به استفاده از طلق های PVB ، PU و EVA ، این شیشه عایق بسیار مناسب پرتوهای مخرب UV بوده به طوری که از عبور بیش از ٩٩٪ پرتوهای UV جلوگیری می کند.

>>> شیشه ضد گلوله اصولا شیشه ایمن در شرایط زلزله محسوب می شوند. در شرایط زلزله ممکن است این شیشه ها بشکنند، اما، پس از شکسته شدن در قاب پنجره باقی می مانند و آسیبی به ساکنین نمی زنند.

>>> با توجه به ضخامت قابل توجه و لایه های طلقی که در شیشه ضد گلوله استفاده می شود ، این شیشه عایق بسیار موثر صدا محسوب می شود. نسبت به شیشه های تکجداره معمولی، شدت صدای عبوری از شیشه ضد گلوله کمتر از یک سوم است.

نمونه شیشه اجرا شده توسط اطلس مهرزیما

نمونه شیشه ضدگلوله اجرا شده توسط اطلس مهرزیما